INGINER SOFTWARE - Specialitatea Electronica

CONEX ELECTRONIC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea de teme şi specificaţii tehnice pentru proiectare.

- Proiectare modele experimentale, prototipuri şi produse de serie.

- Asistenţă tehnică în execuţie, testare şi service.

- Colaborarea cu responsabilii de proiecte.

CERINTE

- Cunostinte de bază de electronică şi telecomunicaţii.

- Cunoştinţe avansate în programarea microcontrolerelor ATMEL (MICROCHIP) .

- Cunoştinţe avansate în utilizarea protocoalelor de comunicaţii

- Cunştinţe avansate a limbajelor C/C++/Visual C, C#, Visual Basic, Asambler.
- Cunoştinţe de bază în domeniul proiectării echipamentelor electronice (documentaţie de execuţie, memoriu tehnic etc).

- Constituie avantaj cunoaşterea platformelor de dezvoltare ORCAD, PROTEL, TARGET 3001.

- Capacitate de analiză şi inţelegere a unui proces de comunicaţii PC- echipament automat.

- Cunoştinţe limba engleză, cel puţin nivel mediu

- Absolvent Facultatea de Electronică şi Telecomunicaţii, Calculatoare şi Automatică (sau echivalent).

- Disponibilitate program prelungit.

- Uşurinţă in comunicare orală şi scrisă.

- Abilitaţi de organizare, comunicare, coordonare şi motivare a echipei.

Comercializare componente electronice, aparatura de masura si control, scule si accesorii pentru electronica; productie de montaje, kit-uri, ceasuri electronice pentru institutii, ceasuri publice, elemente de afisare a informatiei, reclame, aparatura electronica \" la comanda \"