Inginer Software Automatizari

GEDEC SYSTEMS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati de:
- analiza si dezvoltare aplicaţii software conform specificaţiilor
- testare
- documentare
- suport tehnic aplicatii (intretinerea aplicatiilor ce apartin portofoliului de clienti)

-implementarea soft-ului direct in site-uri din diverse tari.

-citirea/interpretarea programelor.
- foarte bune cunostiinte de operare a soft-urilor de automatizari
- capacitatea de ajustare a programului atunci cand este necesar.
- preluarea comenzii, indeplinind toti pasii necesari producerii acesteia, inclusiv programarea conform planului aferent

-furnizeaza solutii eficiente la problemele de programare

CERINTE

-Calificare superioară cu profilul de informatică/electronica

-Cunoastrea unei limbi straine (engleza)

-Cunoastrea limbii italiene reprezinta un plus

-Cunosterea automatizarilor

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant in functie de competente.
-Formarea profesională in Italia, la firme cu experienta in domeniu
-Participarea în proiecte internationale

DESCRIEREA FIRMEI

SC GEDEC SYSTEMS SRL

Reprezinta asocierea dintre

COELME(www.coelmesrl.it)

si

DUE PI SERVICE RO (www.duepiservicero.ro)

Pentru a pune bazele structurii de inginerie si proiectare necesare oferirii solutiei complete, “la cheie”, clientilor nostri.

Aceasta colaborare implica o echipa tehnica profesionala si cu o vasta experienta de peste 30 de ani in proiectarea automatizarilor, a sistemelor electrice si mecanice pentru aplicatii industriale, transporturi si energie.

GEDEC SYSTEMS ofera clientilor sai:

PROIECTARE DE SISTEM SI SOFTWARE
*dimensionare si proiectare centrale
*diagrame electrice
*specificatii tehnice de achizitie
*rapoarte tehnice
*calcule luminotehnice
*simulari si calcule
*liste echipamente
*dimensionare cabluri
*Configurare
*Software pentru DCS
*Software pentru PLC
*Teste automate sau ghidate a componentelor electronice si mecanice
*Managementul si optimizarea proceselor industriale
*Crearea de algoritmi si modele de control si prognoza
*Dezvoltarea Ad hoc de aplicatii conform specificatiilor si cerintelor clientilor