INGINER SISTEME DE SECURITATE

UTI - Linia de Business Instalatii si Constructii

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica cerintele clientului si gestioneaza relatia cu acesta pe parcursul derularii proiectelor;
- Defineste specificatii de sistem complexe si proiecteaza arhitecturi de sistem corespunzatoare acestora;
- Initiaza si gestioneaza modificarea cerintelor si analizeaza impactul modificarilor;
- Genereaza estimari de costuri si planificari;
- Elaboreaza si gestioneaza oferte de sisteme si servicii;
- Acorda consultanta interna cu privire la planificarea, proiectarea si implementarea sistemelor de securitate;

CERINTE

- Studii superioare tehnice, cu specializarea: electrica, automatizari, electronica, electrotehnica;
- Experienta minim 2 ani in proiectarea de sisteme de securitate;
- Cunostinte avansate despre echipamentele de securitate pentru control acces, televiziune cu circuit inchis, protectie perimetrala, detectie a efractiei;
- Cunostinte solide in domeniul instalatiilor electrice de curenti slabi (sisteme de securitate, automatizare cladiri)
- Cunostinte avansate si fluenta in utilizarea pachetelor de grafica inginereasca (Visio, AutoCAD)
- Limba engleza scris si conversational – nivel avansat;
- Gandire analitica, critica si abilitati de rezolvare a problemelor;
- Atitudine pozitiva, orientata spre obiective;

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant si oportunitatea de a lucra in cadrul unor proiecte de mare anvergura.

UTI este un grup de firme cu 20 de ani de experienţă şi competenţe în domenii diverse: soluţii de securitate pentru apărare, tehnologia informaţiei şi comunicaţii, instalaţii şi construcţii, soluţii de securitate pentru obiective private, managementul traficului, mentenanţă şi administrare.

Suntem liderul pieţei de securitate din România, iar în ultimii ani ne extindem prin proiecte complexe şi în străinătate.

Valorile companiei noastre – Încredere, Excelenţă, Responsabilitate, Integritate – sunt permanent confirmate în relaţiile cu partenerii, colaboratorii şi angajaţii noştri.

Pentru mai multe detalii, accesati www.uti.ro.