Inginer Sisteme Complexe

Business Information Systems (BIS) SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instaleaza, configureaza si aplica corectii de sisteme de operare (AIX, Windows) pe sisteme complexe (servere IBM, clustere etc);
- Instaleaza, configureaza, testeza, documenteaza aplicatii si sisteme complexe de plati din reteaua financiar/bancara interna si internationala. (tehnologii folosite: Oracle DB, IBM WebSphere MQ, IBM WebSphere Application Server etc);
- Acorda suport remote sau la sediul clientului in cazul unor incidente;
- Comunica si interactioneaza cu clientii.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate;
- Cunostinte de administrare Windows, Unix/Linux;
- Capacitatea de comunicare si de lucru in echipa;
- Dorinta de dezvoltare personala si profesionala;
- Cunostinte de retelistica/comunicatii;
- Cunoasterea oricaror produse din urmatoarele: Oracle, IBM WebSphere MQ, IBM WebSphere Application Server.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv;
- Dezvoltare profesionala (cursuri, seminarii si certificari Microsoft, IBM, Oracle), cunoasterea si invatarea de tehnologii si sisteme moderne si performante;
- Lucrul in proiecte importante din domeniul financiar/bancar in tara si strainatate;
- Un mediu placut, alaturi de o echipa dinamica si performanta;
- Lucrul cu statii si servere IBM (xSeries, iSeries, pSeries, eServer i5, eServer p5).

BIS este o companie romaneasca producatoare de software care s-a specializat pe dezvoltarea de sisteme de plati pentru domeniul bancar, bazat pe standarde internationale.
BIS a dezvoltat solutii de plati intra/inter/extra bancare de nisa (qPayIntegrator), solutii de business continuity (Esfera, FMA) – pentru mai multe detalii vizitati http://www.bisnet.ro.