Inginer Sistem: Implementare software si administrare retea

Pluri Consultants

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implementarea, configurarea si mentenanta programelor software specializate pentru piata de retail.

Integrare hardware a serverelor (IBM, HP etc)
Instalari OS (Windows, Linux)
Integrare retea (server, switch, router)
Deplasari la locatiile clientilor pentru instalari echipamente.
Asistenta tehnica.
Instalari WiFi, Acces Point (Symbol)
Instalari Pocket PC (Symbol MC3900)
Instalare, configurare baze de date Oracle

CERINTE

Foarte bune cunostinte de limba franceza.
Disponibiliate pentru calatorii in strainatate.
Experienta minima 3 ani intr-o functie similara.

Cunostinte technice:
Windows 2003 - Server, Active directory: instalare, administrare, supervizare
Oracle 9 si 10G: instalare, administrare, supervizare
Linux, Apache, PHP: instalare, administrare, supervizare
Cunostinte hardware: servere, hard-diskuri, raid etc
Rack SAN, Cluster
Retele IP, Lan, Wan, Wlan (router, switch Cisco, HP, Smbol): instalare, administrare, supervizare

BENEFICII OFERITE

Salariu foarte atractiv, posibilitatea de acumulare de noi cunostinte tehnice.

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta in domeniul resurselor umane si management