Inginer service pentru sisteme Software&Hardware

PSS-PROSOFT SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- instalarea, administrarea, intretinerea si reparea unor sisteme de tip POS ("Point of Sale"), in cadrul unor proiecte cu acoperire nationala.
- instalarea de retele PC
- depanarea de imprimante si calculatoare

CERINTE

Studii superioare in domeniul tehnic (automatica, electronica sau electrotehnica), finalizate sau in curs
Capabilitate de a integra, instala, administra si intretine HW si SW
Disponibilitate de a face deplasari in tara
Capacitatea de a lucra si de a lua decizii sub presiune
Permis de conducere, cat. B
Cunoastinte bune de limba engleza
Constituie avantaj:absolvirea de cursuri de calificare/certificare in domeniul IT&C

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic si profesionist;
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere solide in domeniu;
- program de instruire periodica;
- posibilitati de afirmare;
- pachet salarial motivant (salariu si bonusuri competitive).

Proiectare si dezvoltare de solutii pentru industria vanzarii cu amanuntul. Limbaje utilizate: C/C++, VB, Java, SQL; SO: DOS, Windows, Linux; Platforme: Microsoft, IBM; RDBMS: IBM DB2, Oracle, MS SQL