INGINER SERVICE - DAUNE AUTO

BRIARIS IND SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele activitati pe care le presupune acest post in cadrul firmei noastre sunt:

- verificarea notelor de constatare cu avariile masinilor si solicitarea suplimentarilor (inlocuirilor) de solutii tehnologice atunci cand este cazul
- identificarea codurilor de piese necesare reparatiilor si comandarea acestora
- programarea masinilor in service si supravegherea permanenta a lucrarilor
- efectuarea demersurilor necesare obtinerii acceptului de plata de la asiguratori
- emiterea facturilor de reparatii si trimiterea acestora la companiile de asigurari
- urmarirea dosarelor de dauna pana la incasarea facturilor emise
- pastrarea unor relatii cat mai stranse cu companiile de asigurari

CERINTE

Criteriile de selectie pentru postul de inginer service - responsabil daune in cadrul firmei noastre sunt:

- absolvirea unei facultati cu profil tehnic (mecanica, autovehicule rutiere)
- minim 5 ani experienta de munca intr-un service auto
- experienta in gestionarea accidentelor si a relatiilor cu asiguratorii minim 1 an
- pemis de conducere categoria B
- cunostinte de utilizare a PC-ului si limba engleza la un nivel avansat

BRIARI'S IND, societate cu capital 100% romanesc, este din anul 1994 unul din cei mai importanti Dealeri autorizati ai marcii Iveco, care activeaza cu succes in multe zone importante ale Romaniei, prin sediile de la Craiova, Rm.Valcea, Cluj si Bucuresti, din anul 2008, societatea fiind trecuta la categoria "Mari Contribuabili", datorita cifrei de afaceri care a trecut pragul de 50 milioane de euro.

Briari's Ind S.A este certificata in domeniul calitatii EN ISO 9001 2008, prima certificare intrand in vigoare in anul 2005, avand ca domeniu de activitate "Comercializarea autovehiculelor si asigurarea service-ului in garantie si post garantie".

Pentru ca sloganul nostru este "Solutii pentru profesionisti", Briari's Ind. ofera clientilor sai servicii de cea mai buna calitate prin personalul bine pregatit pe fiecare nisa de activitate si prin tehnologiile de ultima generatie din dotare.

Pentru a vizualiza toate posturile disponibile in cadrul SC Briari's Ind. SA, accesati siteul nostru:
www.briaris.ro, sectiunea Cariere.