Inginer Service Aparatura Medicala

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instalare, reparatii, intretinere, activitati specifice de Service aparatura medicala, intocmire oferte tehnice;
- Activitatea are si o importanta pondere de analiza si intocmire documente, rapoarte, etc.
- Instalare, punere in functiune, instruirea utilizatorului final si service in garantie si postgarantie pentru echipamente medicale ;
- Dezvoltarea de activitati specifice privind incheierea de contracte de service cu noii clienti, mentinerea in vechilor clienti, cresterea continua a gradului de satisfactie a utilizatorului echipamentelor noastre;
- Perioada de proba 3 luni;

CERINTE

Societate comerciala care activeaza pe piata medicala din Romania, recrutam Inginer Service aparatura medicala.
CANDIDATUL IDEAL:
- Studii superioare - Inginer , cu experienta in activitatea practica de service aparatura complexa (electronica, automatizare, mecano-hidraulica). Experienta in Service aparatura medicala constituie un avantaj.
- Vechime pe un post similar min. 2 ani .
- Decis sa-si faca o cariera pe termen lung din activitatea de Service echipamente medicale.
- Sa-i placa sa lucreze cu oamenii, sa stabileasca si sa intretina relatii excelente cu partenerii (directori spitale, sefi departamente discipline chirurgicale sefi servicii tehnice-intretinere);
- Sa fie meticulos, dedicat acestei activitati din care a decis sa-si faca o cariera;
- Sa fie corect, exigent, sa-i placa sa studieze continuu si sa aiba o mentalitate de profesionist.
- Sa cunosca bine Office-ul (Word, Excel, Outlook-posta e-mail), sa-si tina actualizata o evidenta detaliata;
- Sa fie un bun cunoscator al limbii engleze (documentatia echipamentelor este in limba engleza, cursurile de pregatire se fac in Germania,Elvetia in limba engleza);
- Carnet de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Cursuri de formare