Inginer service + administrator retea

Romservice Telecomunicatii SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul apartine Departamentului Service - Instalari. Activitatea se desfasoara atat la sediul firmei (administrarea retelei proprii de calculatoare si interventii remote), cat si la sediile clientilor firmei (Bucuresti si provincie).
Candidatul trebuie sa poata intelege nevoile si cerintele clientului, sa ofere o solutie tehnica si apoi, dupa contractare, sa asigure instalarea, sevice-ul si mentenanta sistemelor.
Noul nostru coleg va avea oportunitatea de a lucra cu echipamente de ultima generatie.
Program de lucru:
- 5 zile pe saptamana (8 ore pe zi)
- delegatii: in medie 2-3 zile pe luna
- ore suplimentare: in medie 5-10 ore/luna

CERINTE

Cerinte
Cunostinte:
- Retele IP: TCP/IP, router-e, switch-uri, firewall-uri
- Retele de telefonie fixe: centrale telefonice de institutie standard si VoIP, aplicatii CTI, voice-mail, DECT, call center, IVR, software-uri de billing

- Administrare retele calculatoare, servere
- experienta in folosirea Microsoft Office
Capabilitati:
- orientare catre client
- cunoscator bun de limba engleza
- absolvent de universitate tehnica
- abilitati de comunicare
- carnet sofer categorie “B”

BENEFICII OFERITE

Oferta (salariu, bonusuri, beneficii) se va detalia in cadrul interviului.

Comercializare, instalare si service echipamente de telecomunicatii, retele voce-date, instalatii electrice, sisteme de alarmare si securitate.
www.rst.ro