Inginer service

SC EUROCOM SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. asigura asistenta tehnic¿ clientilor;
2. asigura service in perioada de garantie;
3. asigura service post-garantie in cazul clientilor cu contract de service ;
4. asigura service extra-cost clientilor fara un contract de garantie ;
5. analiza preliminar¿ ¿i stabilirea solu¿iei;
6. verificarea zilnica a registrul de reclama¿ii;
7. intocmire situa¿ie clien¿i;
8. raport service;
9. consultanta pe probleme tehnice cu echipa din Olanda sau Germania;
10. comandarea de piese in sistem urgent (DHL) or in sistem de vama normala ori de cate ori este nevoie;
11. facturarea catre client a interventiilor de service.

CERINTE

- studii superioare tehnice;
- bune cunostine de limba engleza.
- carnet de conducere – cat. B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

Distribuitor pentru Romania al concernului olandez Océ Technologies B.V. – echipamente profesionale de imprimare, copiere si scanare.