Inginer Santier - Directia Instalatii si Automatizari in Transporturi

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia raporteaza Managerului de Proiect si are in subordine Sefii de Echipa, Maistrii
Se lucreaza pe coridorul IV Fundulea - Fetesti.
Postul presupune:
Estimarea necesarului de materiale, utilaje, resurse umane implicate, dar si a perioadei de timp necesare efectuarii proiectelor;
Coordonarea executarii proiectelor: programarea echipelor, gestionarea materialelor si a echipamentelor
Controlul permanent al calitatii executiei
Gestionarea resurselor de care dispune proiectul cu raportari periodice catre Managerul de Proiect
Coordonarea echipelor de muncitori si urmarirea respectarii normelor de protectie a muncii si de securitate
Urmarirea activitatilor desfasurate in santier conform programului furnizat de catre Responsabilul cu Planificarea
Intocmirea rapoartelor zilnice cu privire la desfasurarea lucrarilor

CERINTE

Absolvent de Studii Tehnice, preferabil Facultatea de Telecomenzi si Electronica in Transporturi
Experienta de minim 1 an in domeniul automatizarilor si/sau telecomunicatiilor feroviare
Buna cunoastere a MS Office (Word, Excel), ACAD (mediu), Internet
Carnet de conducere cat. B
Disponibilitatea de deplasare in tara
Disciplinat, buna atentie la detalii, spirit organizatoric, buna comunicare; onestitate
Personalitate energica, proactiva, cu atitudine pozitiva

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist, salariu atractiv si bonusuri functie de performanta.

Numai candidatii selectati vor fi contactati

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale