Inginer - Responsabil Afacere - implantare

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune: Integrarea noilor mijloace de productie sau modificarile pentru mijloacele existente in cadrul proiectelor de vehicule, coordonarea urmatoarelor faze: consultare, fezabilitate tehnica, studii, realizare, punere in functiune, acompaniere pentru crestere de cadenta.

Perimetru de activitate: Caroserie

Activitati:
- Dezvoltarea proiectelor de implantare, industrializarea lor si punerea la punct, fiabilizarea noilor utilaje sau instrumente de manipulare dupa nevoie;
- Stabilirea dosarelor de specificatii tehnice si consultarea furnizorilor;
- Participarea la cautarea de solutii tehnice si realizarea cifrajelor;
- Asigurarea avizului tehnic, a coerentei si a respectului standardelor si politicilor prevazute;
- Monitorizarea avansarii proiectelor de santier si receptia instalatiilor respective;
- Asigurarea cresterii performantei.

CERINTE

Experienta:
- Instalatii si utilaje de manipulare industriala;
Competente cautate:
- Absolvent de studii superioare cu profil tehnic (inginerie);
- Cunostinte de management de proiect;
- Capacitate de a lucra transversal cu mai multe echipe, buna comunicare;
- Rigurozitate, buna capacitate de analiza si sinteza;
- Cunoasterea limbii franceza si/sau engleza;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.