Inginer Receptie Service

ROMTRAILER SERVICE

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Programarea si primirea clientilor in service;
• Asigurarea calitatii relatiei cu clientii;
• Mentinerea legaturii cu seful de tura/service in vederea informarii prompte a clientului privind stadiul reparatiilor;
• Intocmirea comenzilor de reparatie, urmarirea stadiului lucrarilor si restituirea vehiculului;
• Analizarea cererilor de reparatii pentru vehiculele aflate in garaje;
• Verificarea costurilor pentru reparatii, informarea in prealabil a clientului privind modalitatile de plata / de garantie de ridicare a autovehicolului, perioade, tarife;
• Completarea rapoartelor specifice companiei;
• Inregistrarea in sistem a datelor specifice pentru acordurile de reparatii;
• Livrarea /primirea autovehicolului cu /sau explicarea remedierii reparatiei/ instruirea clientului succint.

CERINTE

• Studii superioare tehnice;
• Cunostinte tehnice solide in domeniul auto si experienta intr-un service;
• Experienta in lucrul cu clientii;
• Abilitati bune de comunicare si negociere;
• Cunostinte de limba engleza (fluent);
• Bune abilitati de operare PC (pachetul MS Office);
• Permis de conducere cat B

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- transport
- bonus in functie de performante (comision)

Service specializat semiremorci si remorci, vanzari piese de schimb si anvelope.