Inginer Radio - Bucuresti, Galati, Brasov

RCS & RDS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuarea Inspectiei Tehnice de Amplasamente (Tehnical Site Survey) pentru achizitionarea de noi site-uri UMTS;
- Instalarea, punerea in functiune si integrarea in retea a echipamentelor de telecomunicatii;
- Mentenanta si operare pe site-uri UMTS;
- Diverse raportari catre conducerea companiei;
- Orice alte sarcini stabilite de superiorul direct.

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Electronica si Telecomunicatii;
- Minim un an experienta in transmisiuni radio;
- Cunostinte despre GSM/UMTS (teoretice si practice);
- Cunostinte IPv4/6, TCP/UDP, RTP, SIP, HTTP and ATM & Ethernet Interfaces;
- Abilitati foarte bune de identificare si rezolvare probleme;
- Cunostinte foarte bune de limba engleza ;
- Abilitatea de a lucra cu un volum mare de munca si in conditii de stres;
- Spirit de echipa;
- Disponibil pentru deplasari in tara;
- Permis categoria B.

RCS & RDS este unul dintre cei mai importanti furnizori privati de servicii integrate de telecomunicatii.

Ce va oferim?
Servicii de televiziune [prin cablu tv de la RCS & RDS si DigiTV]
Acces Internet si comunicatii de date [RDS.Net, RDS.Link]
Telefonie fixa nationala si internationala [RDS.Tel]