INGINER Protectia Muncii, PSI si Protectia Mediului

SC Romcarton SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde de securitatea si sanatatea in munca a salariatilor conform prevederilor Legii 319/2006;
- Intocmeste procedurile de lucru necesare in ce priveste sanatatea si securitatea in munca si se ocupa de autorizarea ISCIR pentru functiile care necesita a fi autorizate;
- Raspunde de instruirea salariatilor;
- Mentine legatura cu institutiile statului (autorizari, raportari);
Raspunde de aplicarea normelor PSI:
- intocmeste procedurile de lucru;
- instruieste salariatii;
- intocmeste planul de actiune in caz de pericol.
Raspunde de protectia mediului:
- intocmeste procedurile de lucru corespunzatoare;
- instruieste salariatii cu privire la protectia mediului;
- mentine legaturile cu organele statului in materie de protectia mediului (autorizari, raportari)

CERINTE

-Experienta in domeniu;
-Studii superioare, de preferinta tehnice;
-Atestat in domeniul protectiei muncii si al protectiei mediului;
-Cunoasterea legislatiei de mediu, securitate si sanatate in munca;
-Abilitati de comunicare, spirit de echipa, initiativa, dinamism;
-Cunostinte operare PC;
-Persoana serioasa, onesta, ambitioasa, organizata, cu putere de concentrare;
-Persoana determinata, profil tehnic

Romcarton S.A. este unul dintre cei mai mari producatori de ambalaje din carton ondulat din Romania cu o cifra de afaceri de peste 20.000.000 EURO anual. Clientii sai provin din intreaga tara.
Romcarton S.A. este membra a Grupului Rossmann, unul dintre liderii europeni in producerea ambalajelor din carton ondulat. Grupul detine mai mult de 20 de intreprinderi in 9 tari din Europa si din Africa. Domeniul de activitate al acestor firme este industria hartiei si/sau cartonului ondulat.
In Romania, grupul detine in afara societatii Romcarton S.A. si cel mai mare producator de hirtie pentru carton ondulat din Romania, AMBRO SA in Suceava.