Inginer protectia muncii

APT RESOURCES & SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde de securitatea si sanatatea in munca a salariatilor conform prevederilor Legii 319/2006;
- Intocmeste procedurile de lucru necesare in ce priveste sanatatea si securitatea in munca si se ocupa de autorizarea ISCIR pentru functiile care necesita a fi autorizate;
- Raspunde de instruirea salariatilor;
- Mentine legatura cu institutiile statului (autorizari, raportari);
Raspunde de aplicarea normelor PSI:
- intocmeste procedurile de lucru;
- instruieste salariatii;
- intocmeste planul de actiune in caz de pericol.
Raspunde de protectia mediului:
- intocmeste procedurile de lucru corespunzatoare;
- instruieste salariatii cu privire la protectia mediului;
- mentine legaturile cu organele statului in materie de protectia mediului (autorizari, raportari)

CERINTE

-Experienta in domeniu;
-Studii superioare, de preferinta tehnice;
-Atestat in domeniul protectiei muncii si al protectiei mediului;
-Cunoasterea legislatiei de mediu, securitate si sanatate in munca;
-Abilitati de comunicare, spirit de echipa, initiativa, dinamism;
-Cunostinte operare PC;
-Persoana serioasa, onesta, ambitioasa, organizata, cu putere de concentrare;
-Persoana determinata, profil tehnic

Compania noastra imbina experienta, expertiza, managementul activ si cultura creativa. Asiguram clientilor nostri know-how-ul si cunoasterea pietei din Romania pentru a ajuta dezvoltarea unui proiect de succes. Forta companiei APT Resources & Services consta in insasi echipa si in devotamentul ei pentru a oferi de fiecare data cele mai bune performante. Domeniile noastre de specialitate se incadreaza in servicii profesionale de resurse umane, incluzand recrutare & selectie de personal si consiliere in cariera.