Inginer proiectare mecanica - Departamentul Instalatii si Automatizari in transporturi

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Sefului compartiment proiectare/ Managerului de proiect
Verifica corectitudinea desenelor de executie pe linie de contact - CF, furnizate de beneficiar (cote, aplicabilitate in teren, etc)
Efectueaza, cu acordul managerului de proiect, corectii ale desenelor de executie sau adaptari ale acestora la necesitatile create pe proiect

CERINTE

Minim 3 ani experienta in proiectare linie de contact CF
Studii: Facultatea de Transporturi/Facultatea de mecanica/Constructii - structuri metalice
Cunostinte:
- Proiectare - linie contact CFR
- Instructiunile CF - linie de contact
- Standarde de executie pentru piesele care intra in componenta liniei de contact CF
Cunostinte operare PC: MS Office, Autocad
Abilitati de analiza si sinteza
Capacitatea buna de previziune, analiza si sinteza
Capacitati organizatorice si de control foarte bune pentru activitatea de santier.
Constinciozitate, spirit de observatie, spirit de initiativa

BENEFICII OFERITE

Se ofera mediu de lucru profesionist
Salariu atractiv
Bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale