Inginer - Proiectare Instalatii Electrice

IMSAT SA -Groupe SNEF- Sucursala Echipamente Electrice

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele sarcini si responsabilitati ale postului
- proiectare instalatii electrice de joasa tensiune / medie tensiune (realizeaza documentatia proiectelor, partea scrisa si partea desenata)
- participa impreuna cu seful de proiect la discutiile cu beneficiarii, in vederea obtinerii temei de proiect si clarificarii tuturor solutiilor tehnice, in functie de specificul obiectivului proiectat
- asistenta tehnica pentru departamentele de ofertare si executie pentru proiectele elaborate
- sustinerea solutiilor tehnice din proiect in fata beneficiarului, consultantului acestuia
- asigura documentatia necesara elaborarii proiectelor in cadrul departamentului (cataloage, prospecte, programe de calcul, etc)
- Proiectare asistata in domeniul instalatiilor electice;
- Dimensionare si calcul circuite electrice; realizare de scheme electrice.
- Calcul ptr echipamente electrice

CERINTE

- Competente specifice postului
- Studii: UPB - Electrotehnica/ Energetica/ Automatica
- Limbi straine:engleza si franceza, nivel mediu
- Cunostinte foarte bune de ultilizare a PC:MS Office, Internet, Autocad, , Programe specifice de instalatii electrice .
- Seriozitate, abilitati de organizare si planificare in vederea respectarii termenelor de predare.
- Persoana meticuloasa, cu atitudine pozitiva.
- Frecventa : data de lucrari
Reprezinta avantaj: autorizare ANRE

BENEFICII OFERITE

- Se ofera un mediu de lucru profesionist, salariu atractiv si posibilitati de promovare functie de performanta.
Bonuri de masa, prime de Pasti, Craciun si concediu de odihna.

ISucursala Echipamente Electrice realizeaza camere de comanda containerizate pentru turbine cu gaz si turbine mixte.
Imsat SEE inseamna integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- Camere de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine de gaz cu puteri intre 40-220MW;
- Grupuri containerizate motor/generator cu puteri pina la 3.7MW;
- Cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platforme petroliere si petrochimie.
IMSAT SEE este furnizor calificat:
- General Electric, Core Tech, Nuovo Pignone