Inginer - Proiectare Instalatii Electrice

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele sarcini si responsabilitati ale postului
- proiectare instalatii electrice de joasa tensiune / medie tensiune (realizeaza documentatia proiectelor, partea scrisa si partea desenata)
- participa impreuna cu seful de proiect la discutiile cu beneficiarii, in vederea obtinerii temei de proiect si clarificarii tuturor solutiilor tehnice, in functie de specificul obiectivului proiectat
- asistenta tehnica pentru departamentele de ofertare si executie pentru proiectele elaborate
- sustinerea solutiilor tehnice din proiect in fata beneficiarului, consultantului acestuia
- asigura documentatia necesara elaborarii proiectelor in cadrul departamentului (cataloage, prospecte, programe de calcul, etc)
- Proiectare asistata in domeniul instalatiilor electice;
- Dimensionare si calcul circuite electrice; realizare de scheme electrice.
- Calcul ptr echipamente electrice

CERINTE

- Competente specifice postului
- Studii: UPB - Electrotehnica/ Energetica/ Automatica
- Limbi straine:engleza si franceza, nivel mediu
- Cunostinte foarte bune de ultilizare a PC:MS Office, Internet, Autocad, , Programe specifice de instalatii electrice .
- Seriozitate, abilitati de organizare si planificare in vederea respectarii termenelor de predare.
- Persoana meticuloasa, cu atitudine pozitiva.
- Frecventa : data de lucrari
Reprezinta avantaj: autorizare ANRE

BENEFICII OFERITE

- Se ofera un mediu de lucru profesionist, salariu atractiv si posibilitati de promovare functie de performanta.
Bonuri de masa, prime de Pasti, Craciun si concediu de odihna.