Inginer proiectare electrica

IMSAT SA - Sucursala Echipamente Electrice

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza proiectarea pentru instalatiile de joasa tensiune si automatizari. ( Scheme electrice de monofilare si desfasurate, planuri de amplasare si confectii mecanice dulapuri, echipare, fabricatie si cablari panouri electrice de distributie pentru joasa tensiune si comanda ).
Intocmeste planuri si documente pentru fabricatia de trasee si cablare interioara a structurilor de camere de comanda containerizata.
Intocmeste specificatiile de echipamente si materiale rezultate in urma proiectarii si a calculatiilor aferente.
Cunoaste echipamentele electrice, conductoarele de joasa tensiune, cablurile de masura si instrumentatie, si utilizeaza caracteristicile tehnice in proiectare.

CERINTE

Experienta profesionala: minim 3 ani.
Studii: Universitatea Politehnica, Profil Electrotehnica/Inginerie electrica, Automatizari, Energetica.
Cunoasterea, aplicarea si respectarea cerintelor de calitate pentru proiectarea in sistemul ISO;
Cunoasterea standardelor IEC, eventual UL/CSA.
Cunostinte PC: MS Office (Word, Excel), AutoCAD.
Stapanirea programelor soft de proiectare a schemelor electrice (SEE Electrica Expert, e - PLAN), eventual a structurilor mecanice ale panourilor (CUBIC).
Limbi straine: engleza - nivel avansat, franceza - nivel mediu.
Carnet de conducere: categ. B reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- Camere de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine de gaz cu puteri intre 40-220MW;
- Grupuri containerizate motor/generator cu puteri pina la 3.7MW;
- Cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platforme petroliere si petrochimie
Realizare panouri de:
- Distributie de joasa tensiune CA si/sau CC si control;
- Protectie si excitatie generator.
IMSAT investeste in oameni, si acorda o grija deosebita pregatirii lor
profesionale, dandu-le posibilitatea sa isi foloseasca in mod constructiv abilitatile lor.