INGINER PROIECTARE AUTOCAD

Activaction

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie nationala de producie publicitara; LOCATIA: COMUNA DASCALU

Responsabilitati:

- Proiecteaza echipamente de semnalistica in AUTOCAD;
- Testeaza, imbunatateste solutiile tehnice, le implementeaza pe masini si echipamente din cadrul sectiei
- Proiecteaza ansamblul si elementele componente pentru produsele contractate, colaboreaza cu tehnologul pentru proiectarea fluxului tehnologic pentru realizarea produselor contractate.
- Urmareste realizarea fizica a proiectelor tehnologice intocmite si efectueaza remedierile sau imbunatatirile necesare.
- Participa la sedinte cu caracter tehnic
- Impreuna cu Departamentul Grafica face propunerea grafica pentru produsele noi
- Stabileste impreuna cu clientii tipurile de materiale utilizate pentru executarea proiectului propus.
- Se documenteaza permanent asupra noilor tipuri de materiale, insistand asupra caracteristicilor

CERINTE

- absolvent studii superioare in domeniul ingineriei mecanice (TCM);
- cunostinte avansate de proiectare in AUTOCAD- proiectare mecanica
- cunoasterea avansata a limbii engleze;
- interes ptr. activitatea de proiectare;
- atentie la detalii, abilitati de munca in echipa, creativitate tehnica;

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist
Posibilitatea de a activa in cadrul unei companii de renume
Transport asigurat

SC. Activaction SRL este o firma de recrutare si formare profesionala. Servicii oferite in recrutarea de personal entry-middle level si top manangement si traininguri de specialitate in domeniul comercial, management si dezvoltare personala.