Inginer Proiectant Structuri metalice

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura realizarea de proiecte pentru:
- planurile de ansamblu si detaliate in vederea executiei de constructii civile si industriale ¿ structuri metalice
- Intocmeste specificatiile de materiale rezultate in urma proiectarii si a calculatiilor aferente.
- Intocmeste planuri de calitate/fise de verificari.
- Cunoaste materialele si utilizeaza caracteristicile tehnice in proiectare.

CERINTE

Cel putin 10 ani in constructii civile si industriale, specializat in proiectarea de structuri metalice
Studii tehnice (absolvite); de preferat UPB sau Institutul de Constructii
Engleza nivel avansat si/sau franceza nivel avansat
Carnet conducere categ B
Cunostinte PC nivel de cunoastere ¿ foarte bine (3) : MS Office (Word, Excel), softuri specializate (Stucad, Exsteel)
Cunoasterea, aplicarea si respectarea cerintelor de calitate pentru proiectarea in sistemul ISO
Abilitati de organizare si planificare, seriozitate ; spirit analitic si sintetic
Trasaturi de personalitate: persoana organizata, meticuloasa, proactiva, cu atitudine pozitiva
Rezistenta la stres, disponibilitate la deplasari in tara si strainatate.
Domiciliul stabil (sau flotant) in Bucuresti;

BENEFICII OFERITE

Se ofera un mediu de lucru profesionist si un salariu atractiv

Numai candidatii selectati vor fi contactati

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale