Inginer Proiectant Structura de Rezistenta

AllConsulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizare proiecte de structura pentru fazele SF, PAC, PT, DDE.
- Intocmire liste de cantitati si devize (cunostinte minime de utilizare a programelor pentru devize).

CERINTE

- Absolvent de studii superioare in domeniul constructiilor.
- Experienta in domeniu 3 ani.
- Cunoasterea avansats a domeniului proiectarii de structura de rezistenta, constructii civile si industriale, cladiri medii si inalte, structuri de beton, metal, mixte.
- Capacitatea de elaborare a documentatiilor de structura de rezistenta pentru fazele SF, PAC, PT, DDE, executie.
- Corectitudine si rapiditate in reprezentarea grafica - redactare si printare/plotare din AutoCAD.
- Cunostinte MS Office nivel avansat.
- Cunoasterea si respectarea legislatiei, normelor de proiectare si calcul in domeniul structurilor.
- Persoana pozitiva si determinata.
- Flexibilitate in solutionarea oferita pentru sistemul constructiv ales.
- Capacitatea de a lucra intr-o echipa dinamica, intr-un sistem multi-tasking.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv.
- Mediu de lucru profesionist si dinamic.
- Posibilitate de afirmare si acces la o gama larga de proiecte, atat din punct de vedere al diversitatii cat si din punct de vedere al complexitatii.

AllConsulting Group este un grup de companii infiintate incepand cu anul 2001, ai carei membri sunt firme specializate in domeniile: consultanta, proiectare si arhitectura, constructii, real estate, brokeraj imobiliare, media, publicitate si contabilitate. Printre obiectivele AllConsulting Group se numara o oferta de servicii complete, realizate ireprosabil de catre profesionisti in domeniu, eficientizand astfel timpul si resursele clientilor nostri (mai multe detalii pe www.allconsulting.ro).