Inginer proiectant SCADA

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inginerul proiectant face parte din echipa de elaborare proiect, răspunde de realizarea la termen şi în condiţii de calitate a lucrărilor care îi sunt incredintate
- analizează tema de proiectare (sau Caietul de Sarcini) împreună cu Responsabilul de proiect si participa la completarea acesteia;
- aduce la cunoştinţa Responsabilului de proiect orice modificare a cerinţelor iniţiale din tema de proiectare apărută pe parcursul elaborării proiectului;
- participă la corelarea proiectului de automatizare cu proiectele pentru alte specialităţi: tehnologie, utilaje/conducte, electrice, utilităţi;
- răspunde de întocmirea documentaţiei stabilite de Responsabilul de proiect pe fiecare etapă de proiectare;
- acordă asistenţă tehnică la uzinarea echipamentelor de automatizare precum şi la montarea, verificarea şi punerea în funcţiune a instalaţiei de automatizare;
- aduce la cunoştinţa Responsabilului de proiect neconformităţile de proiectare constatate şi execută modificările de proiect care rezultă din modul de tratare a acestora.

CERINTE

- Studii superioare, profil automatizări industriale, calculatoare, electrotehnică, electronica
- Experienta anterioara de 3-5 ani in (sau disponibilitate pentru) activitatea de proiectare instalaţii de automatizare
- Cursuri specifice de specializare
- Cunoştinţe utilizare PC: MS Office (WORD, EXCEL), AUTOCAD (2D), ePlan
- Cunoasterea limbii engleze
- Abilităţi de comunicare, cooperare şi spirit de echipă

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.