Inginer proiectant (redresoare, convertoare, invertoare switch mode)

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

• elaborează teme de cercetare şi proiectare, studii de soluţie, studii de laborator, modele experimentale, prototipuri, proiecte de sistem
• elaborează documentaţia constructivă, tehnologică şi planurile calităţii (scheme, specificaţii, memoriu tehnic, breviar de calcul şi documentaţia mecanică împreună cu proiectantul mecanic)
• elaborează caiete de sarcini, standarde de firmă şi documentele anexă la acestea pentru produsele executate în cadrul societăţii
• acorda asistenţă tehnică în cadrul producţiei şi cu ocazia instalării produselor la beneficiar
• participă la activităţile de instruire în domeniul tehnic şi pe linie de calitate
• participă la întocmirea planului de proiectare şi stabileşte aparatele necesare realizării produselor
• preia şi adaptează documentaţia produselor primite de la partenerul extern
• pune în funcţiune prototipurile sau unicatele primite de la partenerul extern
• participă împreună cu departamentul producţie la elaborarea tehnologiilor de producţie

CERINTE

• studii superioare tehnice: electrica, electronica, electrotehnica
• experienta de lucru intr-un mediu similar de minim 8-10 ani
• cunostinte/specializare electronica de putere
• experienta in proiectare
• cunoasterea limbii engleze

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.