Inginer Proiectant Motoare&Cutii de viteza

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Proiecteaza piesele pentru componentele grupului motopropulsor (motor, transmisii, cutie de viteze);
Concepe solutii de montaj ale acestor piese cu ajutorul soft-urilor de proiectare asistata pe calculator (CATIA V5);
Gaseste solutii tehnice in urma analizei functionale a produsului, tinand cont de specificatiile caietului de sarcini;
Efectueaza modificari ale pieselor pe parcursul productiei in serie;
Participa la elaborarea noilor procedee de conceptie a diferitelor componente ale unuia din componentele grupului motopropulsor (motor, transmisii, cutie de viteze);

CERINTE

Absolvent de studii superioare cu profil tehnic;
Cunostintele in domeniul auto constituie un avantaj;
Cunoasterea limbii franceza si/sau engleza;
Experienta intr-un post similar constituie un avantaj;
Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel);

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.