Inginer proiectant (IP  01)

Global Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

? Desfasurarea activitatilor specifice de realizare a proiectelor de instalare a echipamentelor in vederea dimensionarii corecte a caracteristiclor tehnice a acestora si realizarii calculatiei de cost
? Elaboreaza oferte: analizeaza cererile clientilor, efectueaza calculele necesare si stabiliteste materialele si utilajele care vor fi cuprinse in oferta
? Comunica la solicitarea clientilor, date si caracteristici tehnice ale diverselor echipamente
? Stabileste echipamentele, dimensioneaza instalatiile si efectueaza desenele si proiectele de executie
? Verifica realizarea lucrarilor de montaj, atunci cand gradul de complexitate al lucrarii este ridicat
? Mentine relatiile cu ceilalti membrii ai departamentului si ai firmei pentru indeplinirea activitatilor specifice postului
? Gestioneaza documentele scrise si electronice specifice activitatii desfasurate

Cerinte:

? Studii superioare tehnice
? Experienta in proiectare instalatii
? Cunostinte teoretice de specialitate in domeniile: constructiilor, instalatii, automatizari
? Cunostinte de proiectare asistata de calculator , utilizare AutoCad
? Utilizare computer: MSOffice (Word, Excel, Power Point)

Oferta (bonusuri, beneficii):

Va rugam sa trimiteti Curriculum Vitae in deplina confidentialitate, specificand pozitia pentru care candidati, prin e-mail