Inginer Proiectant Instalatii HVAC

VP-Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Intocmeste si urmareste documentatia aferenta proiectelor in lucru referitoare la domeniul sau de activitate, colaborand cu ceilalti membrii ai echipei.
-Participa la studiul de fezabilitate, proiectul tehnic, pregatirea dosarelor pentru obtinerea autorizatiei de construire, obtinerea altor avize si acorduri.
-Proiecteaza, deseneaza, redacteaza pe calculator documentatia incredintata spre elaborare.
-Culege date din teren, studiaza detaliile de proiectare si documentatia tehnica necesara pentru lucrarile de constructie pe specialitatea sa.
-Are obligatia sa respecte standardele tehnice in vigoare pe parcursul etapelor proiectului.

CERINTE

-Absolvent al Facultatii de Instalatii.
-Cunostinte avansate de operare PC -Autocad, Ms Office, alte soft-uri de specialitate.
-Experienta de 2-3 ani in activitatea de proiectare nu este mandatara, dar constituie un criteriu de selectie principal.
-Gandire analitica, abilitati de rezolvare a problemelor, focalizare pe sarcinile de lucru.
-Capacitate de lucru orientata spre respectarea termenelor limita.
-Flexibilitate, deschidere, cooperare.
-Seriozitate, responsabilitate, implicare.

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru profesionist si dinamic.
-Posibilitatea de dezvoltare profesionala prin accesul la activitati variate si complexe.
-Echipa motivata si deschisa spre cooperare.
-Cultura organizationala ce promoveaza calitatea si evolutia in munca.

Actionand sub deviza "We build business", companiile din cadrul VP Holding activeaza pe piata in domenii importante si complexe precum: arhitectura, urbanism, inginerie, consultanta in obtinerea de fonduri nerabursabile, elaborare si implementare de sisteme de management al calitatii, management de proiecte, grafica 3D, 2D, contabilitate, imobiliare, intermedieri financiare, private banking, business brokerage, marketing, recrutare, ofertare (mai multe detalii pe www.vp-holding.ro).