Inginer proiectant instalatii, inginer mecanic

GLORIMEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atelierul de proiectare SC GLORIMEX SRL Bucuresti angajeaza ingineri proiectanti instalatii si ingineri mecanici.
Vi se ofera posibilitatea de a face parte dintr-o echipa profesionista de proiectare cu care sa colaborati pe proiecte care va vor pune la incercare aptitudinile si cunostintele, un spatiu de lucru la cele mai inalte standarde, echipat corespunzator, softuri cu licenta si un pachet salarial motivant. Sunt solicitate aptitudini bune de lucru in echipa, si cunoasterea programelor specifice.
In cazul in care indepliniti cerintele de mai sus si doriti sa stabilim un interviu in vederea angajarii va rugam sa ne prezentati CV-ul dumneavoastra la adresele de e-mail: officehrconsult@gmail.com; hrconsult@rdslink.ro tel.0722609411.

CERINTE

INGINER PROIECTANT HVAC – Nivel Entry (3 posturi)
Experiență în domeniul proiectării de instalații minim 1 an.

CANDIDATUL IDEAL:
Studii superioare tehnice (Absolvent studii superioare tehnice cu specializarea Instalații, Mecanica)
Cunoștințe avansate de proiectare programe CAD (3D-prezinta avantaj).
Cunoștințe PC de operare Office.
Să dețină permis de conducere categoria B.
Să fie disponibil la deplasări în afara localității atunci când situația o impune.
Sa fie o persoană meticuloasă, dinamică, deschisă, capabilă să lucreze în echipă și să se adapteze într-un colectiv, cu abilități ridicate de comunicare, corectă, punctuală.
Limba engleza si/sau germana - nivel conversational.

Responsabilități:
- proiectare de conducte
- proiectare de echipamente sub presiune
- proiectare de rezervoare
- modelare 3D
- extragere vederi in plan, sectiuni si izometrii
- calcule de conducte si echipamente sub presiune

Beneficii: Pachet salarial motivant.

INGINER PROIECTANT HVAC – Nivel Midle (4 posturi)
Experiență în domeniul proiectării de instalații minim 5 ani.

- Proiectare de conducte.
- Proiectare de echipamente sub presiune.
- Proiectare de rezervoare.
- Extragere vederi in plan, sectiuni si izometrii.
- Calcule de conducte si echipamente sub presiune.
- Să elaboreze partea tehnică pe partea de instalații a proiectele (Memorii tehnice, studii fezabilitate, etc.) de construcții de clădiri civile și industriale
- Să participe la inspecțiile pe teren efectuate de Consultant/Proiectant
- Să confirme respectarea întocmai de catre Constructor a prevederilor documentațiilor tehnice
- Să participe la pregătirea documentelor pentru Recepţia Lucrărilor.
- Să participe la elaborarea Cărţii Tehnice a Construcţiei la Terminarea Lucrărilor
- Să participe la întocmirea Rapoartele Tehnice pentru fundamentarea cererilor de plata în conformitate cu instrucțiunile de plată, anexa la contractul de finanțare
- Să participe la fazele determinante din partea Consultantului/ Proiectantului
- Să dețină permis de conducere categoria B.
- Să fie disponibil la deplasări în afara localității atunci când situația o impune.
- Sa fie o persoană meticuloasă, dinamică, deschisă, capabilă să lucreze în echipă și să se adapteze într-un colectiv, cu abilități ridicate de comunicare, corectă, punctuală.
- Limba engleza si/sau germana - nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant in functie de performante.