Inginer proiectant HVAC - pe santier : IMSAT Groupe SNEF

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este in Bucuresti, se subordoneaza Sefului de birou proiectare HVAC si nu are persoane in subordine
Sector de activitate: tertiar si industrie

In cadrul unei echipe, veti prelua responsabilitati de conceptie si realizare a lucrarilor tertiare si industriale.
Responsabilitati:
- Realizarea documentatiei proiectelor (partea scrisa si desenata) pentru fazele de proiectare SPF, SF, PAC, PT+CS, DDE.
-Participarea impreuna cu seful de proiect la discutiile cu beneficiarii, in vederea obtinerii temei de proiect si clarificarea tuturor solutiilor tehnice, in functie de specificul obiectivului proiectat
- Realizarea studiilor de solutii la solicitarea departamentului de ofertare
- Redactarea pieselor scrise si desenate cu ajutorul MS Office si Acad.

CERINTE

Absolvent al facultatii de Constructii, Sectia Instalatii pentru Constructii
Experienta in domeniul proiectarii instalatiilor HVAC constituie avantaj
Buna cunoastere a MS Office si ACAD 3D, softuri de specialitate in proiectarea instalatiilor, softuri pentru dimensionarea instalatiilor, Cadvent, softuri pentru determinarea necesarului de incalzire si aporturilor de caldura.
Excelente cunostinte de limba Franceza si/sau limba Engleza;
Disponbilitate la deplasari (in tara si in strainatate)
Abilitati de analiza si sinteza, atentie, perspicacitate, constiinciozitate, spirit de echipa, capacitate de a duce la bun sfarsit sarcinile asumate,rigurozitate, seriozitate

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist, expunere internationala, pachet salarial atractiv, bonuri de masa, asigurare de viata, bonusuri pe proiect

CV-uri aplicabile: Engleza sau Franceza

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale