Inginer proiectant electric, specializat in domeniul feroviar

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Sefului compartiment proiectare si nu are persoane in subordine
Responsabilitati:
- proiectarea electrica pentru echipamente/sisteme de energoalimentare de joasa, medie si inalta tensiune cu specific transport feroviar
- elaborarea documentatiei tehnice in diferite faze de proiect (BDG, DDE, As Built), dupa caz:: piese scrise si desenate din proiect, memoriul tehnic, breviare de calcul, specificatii tehnice de produs, manuale de utilizare, etc
- urmarirea in teren a respectarii executiei proiectului conform documentatiei aprobate de client
- Consultanta in limitele competentelor delegate de Seful Compartimentului

CERINTE

Studii superioare: Facultatea de Energetica/ Electrotehnica/ Transporturi
- proiectare de echipamente/ sisteme de energoalimentare de joasa, medie si inalta tensiune
- cunoasterea normativelor, prescriptiilor si standardelor pentru domeniul proiectare electrica
- autorizare ANRE IIIA si IIIB
- limbi straine: engleza foarte bine
- cunostinte PC: Autocad, Elcad 7.3.1, MS Office - foarte bine
- persoana organizata, responsabila, cu abilitati de analiza si sinteza, spirit de observatie si initiativa
- disponibilitate la deplasare pe santier si program prelungit

BENEFICII OFERITE

Se ofera salariul atractiv, bonuri de masa, prime.

Numai candidatii selectati vor fi contactati

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale