Inginer Proiectant Drumuri

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmirea devizelor pentru proiectele de investitii
Intocmirea antemasuratorilor si a listelor de cantitati
Sustinerea proiectelor in fata verificatorilor de proiecte
Propunerea de solutii tehnice pentru obiectivele de investitii
Operationalizarea altor activitati de proiectare specifice

CERINTE

Studii superioare finalizate în domeniul tehnic, specializarea Cai Ferate, Drumuri și Poduri
Experienta de minim 3 ani in proiectarea de drumuri
Cunostinte avansate de operare in AutoCAD si Civil 3D
Viteza de operare in AutoCAD si Civil 3D
Cunostinte avansate Microsoft Excel
Cunostinte avansate limba engleza
Cunostinte privind legislatia si normativele aplicabile in domeniul proiectarii de drumuri
Cunoasterea avansata a HG 28/2008, precum si a modului de intocmire a documentatiilor tehnice (fazele SF,PT, DDE, DALI, DTAC, etc.)
Flexibilitate, disponibilitate pentru deplasari si pentru program prelungit
Capacitatea de lucru in echipa
Rigurozitate maxima in ceea ce priveste lucrul cu termene fixe
Rezistenta la stres
Experienta anterioara in ceea ce priveste cerintele aferente proiectelor finantate din fonduri europene nerambursabile
Capacitatea de a aveo o viziune unitara asupra proiectelor integrate, de mari dimensiuni, in domeniul infrastructurii
Disponibilitate pentru deplasari in tara (pentru relevee si culegere de date, in functie de necesitati)

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, negociat in cadrul interviului de angajare
Telefon de serviciu
Asigurarea mijlocului de transport pentru deplasarile in teren si in interes de serviciu
Diurna si costuri de deplasarea suportate de catre societate in cazul deplasarilor mai mari de 1 zi
Posibilitatea de a lucra intr-un mediu competitiv si dinamic, in cadrul unei echipe de specialisti
Posibilitatea de a fi implicat in realizarea unor proiecte de mari dimensiuni si impact la nivel national
Angajarea se va face pe baza de Contract Individual de Munca, cu norma intreaga, perioada de proba 3 luni si ulterior perioada nedeterminata