Inginer proiectant constructor - constructii industriale beton si structura metalica

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este in Bucuresti, in cadrul Ceprocim Engineering, se subordoneaza Sefului de Departament si Managerului de proiect; nu are persoane in subordine.Responsabilitati:
Stabilirea solutiei constructive sub indrumarea personalului cu experienta
Evaluarea ipotezelor si combinatiilor incarcarilor
Efectuarea calculului static si a dimensionarilor pentru lucrari de complexitate redusa/medie
Elaborarea desenelor de ansamblu (beton si structuri metalice)
Elaborarea detaliilor tipice si a desenelor de executie beton
Elaborarea desenelor de structuri metalice la nivel workshop
Intocmirea caietelor de sarcini pentru executie si a extraselor de materiale
Intocmirea documentatiei scrise (memoriu tehnic, programe de urmarire a calitatii executiei si a programului de urmarire a comportarii in timp)
Participarea la vizitele in santier
Insusirea si aplicarea celor mai noi reglementari tehnice in domeniu
Certifica calitatea proiectelor in legatura cu respectarea legislatiei in vigoare la data elaborarii proiectului
Raspunde adecvat solicitatilor clientilor
Sustine seful de departament in dezvoltare/comunicareSe ofera un pachet salarial atractiv intr-un mediu de lucru profesionist.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

CERINTE

Studii tehnice: Universitatea Tehnica de Constructii, Facultatea de Constructii civile, industriale si agricole
Experienta: minim 3-5 ani in proiectare constructii industriale (beton si structura metalica)
Cunostinte PC: MS Office, Outlook, MS Project, ACAD 2D, 3D - nivel avansat
Program de calcul structural cu elemente finite FEM, Robot Structural Analysis constituie avantaj - nivel avansat
Program de detaliere structurala 3D (ASD, Tekla constituie avantaj)
Cunoasterea normelor de proiectare de constructii (nationale, Eurocode)
Limba engleza - nivel avansat, cunoasterea limbii franceze constituie avantaj
Abilitati de analiza si sinteza
Atentie la detalii, capacitate buna de intelegere
Bune abilitati de comunicare
Atentie, perspicacitate, constiiciozitate, spirit de initiativa si capacitatea de a lua decizii

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale