Inginer proiectant CATIA Cablaj

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

PERIMETRUL ACTIUNII

- Proiectele vehicule si motoare ce apartin perimetrului Renault si Dacia;
- In particular, vehiculele din familia LOGAN.

FUNCTII DETALIATE

 Studiile de arhitectura fizica in numerica (CATIA V5) si pe suport fizic;

- Definirea/negocierea parcursului si a fixarilor cablaj in colaborare cu cei responsabili de partea de conceptie vehicul;
- Definirea caracteristicilor functionale de protectie (mecanica si termica) necesare;
- Definirea/negocierea limitelor de toleranta in colaborare cu cei responsabili de partea de conceptie si cu furnizorul cablajului;
- Preluarea/verificarea informatiilor functionale necesare de la furnizor;
- Participarea, impreuna cu furnizorul, la definirea solutiilor tehnice (mai ales in cazul in care este vorba despre o inovatie) si/sau la exprimarea nevoilor in ceea ce priveste piesele componente;
- Realizarea documentatiei-studiu asociata piesei.

 Responsabilitate Calitate/Cost/Termene pentru familia de cablaje;

- Participarea la definirea obiectivelor de calitate, cost, greutate si garantie durata de viata;
- Stabilirea sarcinilor si estimarea cheltuielilor asociate, negocierea prioritatilor la fiecare proiect in parte impreuna cu liderul conceptie P/P cablaj si garantarea respectarii jaloanelor rezultate

CERINTE

- Inginer electrica sau electrotehnica;
- Inginer mecanica, cunostinte in domeniul electricii;
- Inginer mecanica, cunostinte in domeniul industriei plastice;
- Cunoaşterea limbii franceza si/sau engleza;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial si beneficii specifice.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.