Inginer proiectant automatizari

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Managerului de Proiect si nu are persoane in subordine.
Responsabilitati:
- Intelegerea si insusirea proceselor tehnologice ale proiectului
- Dimensionare si calcul circuite electrice;
- Realizare de scheme de comanda pentru consumatori de joasa tensiune, instrumentatie;
- Punere in functiune instalatie tehnologica dupa implementarea proiectului de automatizare;
- Asigurarea suportului necesar in vederea realizarii proiectelor

CERINTE

- Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara
- Studii: UPB, Facultatea de Automatica
- Windows 98/2000/XP ; MS Office (Word, Excel, Access) ; Outlook Express ; Internet, Acad, Eplan
- Reprezinta avantaj: autorizare ANRE
- Buna cunoastere a limbii engleze si/sau franceza
- Atentie la detalii, capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa
- Proactiv, atitudine pozitiva, seriozitate
- Capacitate de asimilare si dorinta de acumulare de noi cunostinte
- Disponibilitate la deplasari in tara si strainatate (20-30% din timpul de lucru)

BENEFICII OFERITE

Se ofera un mediu de lucru profesionist, un pachet salarial atractiv

Numai candidatii selectati vor fi contactati

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale