INGINER PROIECTANT

SKILL TEAM - Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Iti propunem pozitia de Inginer Proiectant pentru clientul nostru - o companie specializata in productia publicitara
Inginerul Proiectant raporteaza catre Proiectantul Sef si face parte dintr-o echipa dinamica. El va juca un rol foarte important in proiectarea si si realizarea ansamblulului si elementelor componente pentru produsele contractat . Va fi implicat si in proiectarea fluxului tehnologic.
Va relationa foarte strans cu Departamentul de Planificare si Urmarire a Productiei, cu Sefii de Sectie,Inginerul Tehnolog si Departamentul de Vanzari. De asemenea, va identifica nevoile exacte ale clientilor pentru a oferi serviciul cel mai bine adaptat cerintelor acestora.

Principalele obiective ale acestui post sunt:
- Proiectarea in AutoCad a elementelor produselor contractate (casete luminoase, toteme, etc)
- Proiectarrea fluxului tehnologic pentru produse
- Asigurarea proiectarii produselor care necesita prelucrari pe masini cu comanda numerica
- Colaborarea cu celelalte departamente implicate
- Efectuarea unor simulari de produs
- Urmarirea realizarii fizice a proiectelor tehnologice si efectuarea unor remedieri sau imbunatatiri daca este cazul
- Continua dezvoltare profesionala si personala

CERINTE

Candidatul ideal ar trebui sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
- Studii Superioare finalizate – TCM sau Mecanica
- Experienta pe un post similar minim 1 an
- Cunostinte avansate de Autocad si CNC
- Sa fie orientat catre gasirea de solutii si sa vrea sa se dezvolte
- Sa fie o persoana creativa
- Sa aiba abilitati foarte bune de comunicare si relationare

Skill Team - www.skillteam.ro - este un integrator de solutii H R, constient de rolul pe care oamenii il joaca intr-o organizatie. Noi intelegem ca succesul, performanta si dezvoltarea personala si profesionala depind de angajatul potrivit pe pozitia adecvata