Inginer Proiectant

ARGIF PROIECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune:
• Asigura implementarea strategiilor si politicilor de dezvoltare ale firmei stabilite de conducere;
• Asigura dotarea cu echipamente informatice in cel mai scurt timp si la cel mai bun raport calitate-pret;
• Asigura buna functionare a intregului sistem informatic;

Principalele sarcini si responsabilitati:
• Participa la realizarea pieselor desenate si scrise pentru proiecte;
• Realizeaza calcule de dimensionare si verificare pentru retelele si conductele de alimentare cu apa si canalizare;
• Realizeaza calcule de dimensionare pentru statii de epurare si tratare a apei;
• Realizeaza calcule de dimensionare si verificare pentru materiale geosintetice utilizate in proiectare;
• Dimensioneaza sistemului de drenaj pentru depozitele de deseuri;
• Asigura aprovizionarea cu echipamente hardware si software necesare functionarii optime a sistemului informatic;
• Alege cel mai bun furnizor, in functie atat de calitate cat si de pret;
• Asigura evaluarea anuala a furnizorilor;
• Stabileste lista furnizorilor acceptabili;
• Emite si analizeaza anual Chestionarele de auto-evaluare pentru furnizori;
• Realizeaza studii de piata regulate in vederea achizitionarii pachetelor de programe la un pret avantajos;
• Isi insuseste politica si obiectivele sistemului de management integrat calitate-mediu aprobat de conducere;
• Aplica procedurile specifice proceselor in care este implicat din sistemul de management integrat calitate-mediu;
• Duce la indeplinire obiectivele specifice proceselor in care este implicat;
• Asigura buna functionare a retelei din cadrul firmei;
• Intervine in caz de blocare a sistemelor de operare;
• Verifica prezenta licentelor software pentru toate calculatoarele;
• Instaleaza toate programele si sistemele de operare achizitionate;
• Asigura salvarea si arhivarea datelor pe diverse suporturi;
• Realizarea si intretinerea site-ului de prezentare al societatii;

CERINTE

• persoana metodica;
• atent la detalii, rabdator;
• capacitate de lucru in termene limita;
• persoana implicata, responsabila;

Educatie:
Absolvent al specializarii Constructii Hidrotehnice, Inginer proiectant

Abilitati tehnice:
• capacitatea de a gestiona pana la 3 proiecte in paralel;
• disponibilitatea deplasarii in teren pentru culegerea informatiilor necesare realizarii proiectelor - 30% din timpul total de munca;
• cunoasterea programului AUTOCAD;

Experienta de lucru:
- reprezinta un avantaj;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial avantajos

Argif Proiect este o companie privata cu capital romanesc care are ca domeniu de activitate
• lucrari de proiectare in domeniul depozitarii deseurilor, amelioratii de terenuri degradate, modernizari de drumuri si studii de teren (masuratori topo, studii hidrologice, hidrogeologice si geotehnice) in judetul Arges;
• consultari publice, sa elaboreze
• bilanturi de mediu
• evaluari de impact de mediu