inginer proiectant

SC PRO OPTICA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

activitati de cercetare-dezvoltare isi proiectare in domeniul sistemelor opto-mecanice, optoelectronice;
cooperarea si lucrul in echipa pentru realizarea proiectelor din cadrul programelor nationale de cercetare dezvoltare si inovare;
proiectare pe calculator (Solid Works/Autocad etc.)
corespondenta in lb.engleza prin posta electronica.

CERINTE

absolvent invatamant superior tehnic specializare mecanica fina-optica sau electrotehnica;
cunostinte avansate de lb.engleza;
cunostinte avansate ale limbajului de programare si proiectare asistata pe calculator.

BENEFICII OFERITE

salariu atractiv in functie de performantele obtinute la evaluarea facuta la finalul perioadei de proba;
plata dupa performanta, pe proiecte finantate;
formare profesionala continua;
tichete de masa;
in functie de performanta obtinuta la evaluarile semestriale, cuprinderea in Sistemul de performanta (salariu de performanta)

Cercetare-dezvoltare-inovare dispozitive ¿i echipamente optoelectronice pentru nevoile întregii economii, cu prioritate pentru sistemul ap¿r¿rii, ordinii publice ¿i siguran¿ei na¿ionale, elaborare de tehnologii avansate din domeniul optoelectronic.