INGINER PROIECTANT

DC Invest

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asumarea coordonarii si supervizarii serviciului;
- Participarea la cercetarea, conceperea si ameliorarea produselor, gabaritilor sau prototipurilor. Cercetarile realizate pot sa se refere si la ameliorarea tehnicilor sau procedurilor.
Misiuni:
A. Conducerea Serviciului
- Veti motiva si conduce echipele de tehnicieni si de cadre;
- Veti pune in practica metodele de concepere;
- Veti determina obiectivele personalului;
- Veti forma echipa astfel incat aceasta sa atinga repede un grad inalt de competenta si de rigoare;
B. Biroul de studiu
- veti concepe, defini si efectua lucrari de concepere si dezvoltare a unor produse noi;
- veti propune ameliorari ale planurilor de concepere;
- veti realiza cercetari aplicate, studii, analize sau punerea in practica a unor inovatii;
- veti participa la studiile de fezabilitate pentru un produs;
- veti concepe si conduce realizarea gabaritilor de sudaj;
- veti introduce nomenclaturile in sistemul informatic;
- veti urmari realizarea, incercarea si perfectionarea prototipurilor si veti efectua modificarile necesare;
- veti asista serviciul metode pentru realizarea posturilor de asamblare;
- veti actualiza datele tehnice in soft-urile CAO/DAO;
- veti administra dosarele de planuri, cat si fisele de calcul (cotatii functionale, rezistenta materialelor…);
- in cazul in care se prefera si se apeleaza la subcontractare, veti redacta cererile de oferta si veti alege subcontractantii;
- veti defini si veti transmite serviciilor tehnice (achizitii, control, productie…) informatiile necesare catre industrializare;
- in functie de cantitatile estimate si de costurile vizate, veti participa la alegerea procedurii industriale optime;
- veti asigura urmarirea din punct de vedere tehnic a produselor de care sunteti responsabil;
- veti participa la lansarea productiei.

CERINTE

- Cunostinte in ceea ce priveste ProEngineer si SolidWorks;
- Adaptarea in permanenta la noile tehnologii si la diferite proiecte;
- Analiza si sinteza informatiilor tehnice si organizationale;
- Este necesara conformarea la procesele metodologice riguroase;
- Cunoasterea a cel putin o limba straina (franceza sau engleza – termeni tehnici);
- Personalitate dinamica;
- Persoana care sa se implice puternic;
- Capacitate de anticipare, curiozitate intelectuala si pragmatica;
- Studii tehnice – facultate terminata.

BENEFICII OFERITE

Posibilitate de dezvoltare a carierei intr-o firma de prestigiu in domeniul sau.
Remuneratie motivanta, in functie de performante.

Cautam pentru clientul nostru un Inginer Proiectant in domeniul productiei industriale metalice.