Inginer proces/ Specialist Asamblare- Subasamblare

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiunea zilnica este aceea de a imbunatati activitatea tehnica.
- Veti contribui la alegerea procesului si veti asista CPI (seful de proiect) pe toata perioada de dezvoltare a proiectului.
- Urmariti ameliorarea ergonomiei posturilor si
propuneti asamblarea tip a liniilor de montaj, avand in vedere conceptul de alimentare piesa cu piesa.
- Veti asista si indruma formatorii UP-urilor pe temele de echilibrare, moduri operatoare si definirea subansamblelor.

CERINTE

- Aveti studii superioare in domeniul ingineriei.
- Sunteti inginer de formatie si aveti cel putin 3 ani experienta in productie, preferabil in domeniul automotive, si sunteti familiarizat cu metodele de fabricatie (cunoasterea metodelor de fabricatie ale cablajelor reprezinta un avantaj).
- Aveti cunostinte de desen tehnic si cunostinte specifice procesului de fabricatie (despre caietele de sarcini, specificatii tehnice, decupaj de posturi, cifrari de timpi).
- Stiti limba engleza sau franceza la nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

- Companie internationala de renume
- Veti beneficia de training si de un sistem de coaching permanent.
- Cadru intercultural
- Posibilitatea de a-si dezvolta cariera in Romania sau strainatate

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul consultantei in resurse umane. Avem sedii in tari ca Germania, Franta, Rusia, China si Romania.
Compania a fost infiintata in anul 1989 si de-a lungul timpului si-a construit o experienta bogata in domeniul automotiv si al distributiei, avand parteneri nationali si multinationali de renume.
In intampinarea dorintelor dumneavoastra de a avea un viitor profesional cat mai bun, asteptam candidaturile dumneavoastra si ne angajam in a va oferi sansa de a lucra pentru partenerii nostri.