INGINER PROCES - Petrol / Gaz

JOBS FACTORY

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea proiectelor si documentatiei de inginerie de proces.
Realizarea documentatiei pentru licitatii si contracte,
Planificarea si optimizarea proceselor.
Extinderea posibila a postului atat catre realizarea de proiecte cat si catre evaluarea costurilor si a bugetelor.

CERINTE

Studii superioare tehnice finalizate (într-unul din domeniile: termodinamica inginerie petrol si gaze, ingineria proceselor de productie)
Experiena;a in procedeele de rafinare, incluzand schema de proces, calcule aferente, dezvoltare P&ID/PFD, dimensiuni echipamentului (convertoare de caldura, reactoare, arzatoare, coloane si platforme) si optimizarea proceselor.
Experienta in industria de petrol si gaze.
Cunoasterea programelor HYSYS sau Provision/PROII sau echivalente, precum si a altor programe Microsoft.
Pozitia necesita o persoana motivata cu initiativa energica si entuziasmata

Jobs Factory este o agentie de recrutare si plasare de personal. www.jobsfactory.ro / www.emploi.ro