INGINER PRESALES - GRUPURI ELECTROGENE

GENESYS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura asistenta tehnica inainte si dupa vanzare clientilor si echipei de vanzari GENESYS pentru realizarea de solutii de electroalimentare bazate pe grupuri electrogene Diesel si cu gaz
- Analizeaza cererile clientilor si elaboreaza oferte, specificatii si anexe tehnice
- Asigura servicii de asistenta tehnica echipei de instalare la punerea in functiune si ulterior acesteia
- Ofera suport clientilor pentru echipamentele de care se ocupa, precum si consultanta si training utilizatorilor
- Ofera consultanta si training echipei de vanzari.

CERINTE

- Absolvent al unei facultati de profil tehnic (electrotehnic/ electromecanic)
- Minim 2 ani experienta in domeniul grupurilor electrogene
- Certificarile, referintele, lista de proiecte realizate consituie un avantaj
- Cunostinte foarte bune de utilizare PC
- Limba engleza - nivel avansat
- Capabilitatea de a intocmi un proiect electric si mecanic sumar pentru amplasarea grupului electrogen (trasee de cabluri, inserarea in instalatia electrica a beneficiarului, dimensiuni fundatie, grile ventilatie, etc.)
- Carnet de conducere categoria B
- Capacitate de a asimila rapid noi cunostinte, de a evalua noi produse
- Orientare spre client, capacitate de a lucra in echipa.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial competitiv, precum si oportunitati de training si de dezvoltare a carierei pe termen lung.

Companie privata, infiintata in 1994 si certificata ISO 9001, CCAS si OMCAS, cu o cifra de afaceri de 15 milioane EUR (2005) si peste 100 de angajati, GENESYS este una dintre cele mai importante companii romanesti care acopera toate domeniile de activitate din informatica si telecomunicatii. Detalii complete la www.genesys4s.ro.
Datorita activitatii sale in continua crestere, GENESYS isi dezvolta echipa cu noi profesionisti entuziasti si motivati.