Inginer Planning Proiect (Management de proiect)

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune generala:
Managementul termenelor în proiectele de automobile.

Activitate detaliata:
Construirea planningului pentru noile proiecte ce îi intră în portofoliu utilizând Logica de Dezvoltare în concepţia de automobile;
Pilotarea proiectelor pe axa timp (IPP este garantul respectării termenelor-menţinerea proiectului pe traiectorie);
Identificarea punctelor critice si a acţiunilor care comportă riscuri în proiect;
Obţinerea convergenţei şi a angajamentului tuturor departamentelor tehnice implicate;
Garantarea coerentei globale a planificării;
Conducerea reuniunilor de Master-planning pe subiectele din perimetru;
Estimarea riscurilor ce pot afecta următorul jalon important, respectiv jaloanele strategice pentru corporaţie (KPI) în cadrul reportigurilor către ierarhia locală/Corporate;

CERINTE

Studii superioare tehnice;
Cunoştinţe despre vehicul, preferabil despre regulile, procedurile si constrângerile întâlnite in proiectarea si validarea vehiculelor;
Cunoştinţe Franceza si/sau Engleza – nivel avansat;
Experienţă în activităţi de management de proiect (experienţă în planificare inginerie constituie un avantaj);
Experienţa in lucrul cu echipe pluridisciplinare;
Rigurozitate si capacitate de organizare;
Abilităţi de comunicare şi persuasiune.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.