Inginer Planificare

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective generale:

Planificarea proiectelor in domeniul auto sau transporturi folosind softuri specializate ( Primavera sau Microsoft Project etc.).
Gestionarea proiectelor in functie de timp si resurse.

Responsabilitati:

Construirea planificarii in detaliu pentru fiecare proiect in parte;
Reconstruirea planificarii in cazul unor modificari majore;
Identificarea punctelor critice si a actiunilor care pot duce la cresterea riscurilor;
Garantarea coerentei planificarii pentru toate departamentele implicate in proiect;
Obtinerea acordului din partea tututror departamentelor implicate in proiect pentru planificarea facuta pe fiecare reper a proiectului in parte;
Conducerea sedintelor lunare de planificare;
Raportarea rezultatelor obtinute.

CERINTE

Experienta necesara de minim 3 ani in activitati de planificare;
Cunostinte despre proiecte de vehicul precum si despre regulile , procedurille si constrangerile intalnite in proiectarea si validarea vehiculelor;
Rigurozitate si capacitate de organizare;
Experienta in lucrul cu echipe pluridisciplinare.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.