INGINER OFERTARE SI SUPORT TEHNIC

VDR&Servicii srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea relatiei cu clientii existenti si asigurarea suportului tehnic necesar pentru rezolvarea de aplicatii noi, proiecte, reparatii etc.
- Preluarea cererilor de oferta si intocmirea ofertelor comerciale cu respectarea cerintelor tehnice
- Urmarire derulare comenzi/ contracte
- Contactarea clientilor potentiali in vederea dezvoltarii portofoliului (deplasari in Bucuresti si in tara, telefon, fax, e-mail)
- Administrare baza de date (program gestiune)
- Intocmire rapoarte saptamanale / lunare
- Participarea la targuri si expozitii cu profil tehnic

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:

- experienta pe un post similar constituie un avantaj
- experienta practica (service, montaje, etc) constituie un mare avantaj
- absolvent facultate profil tehnic
- imba engleza sau germana nivel mediu
- permis de conducere categoria B
- familiar cu MS Office
- personalitate automotivanta, energica si flexibila
- capacitate de asimilare cunostinte tehnice
- abilitati de comunicare si negociere
- disponibil deplasari in tara

BENEFICII OFERITE

- Training de specialiate in tara si strainatate
- Mediu de lucru profesionist
- Salariu motivant + comision
- Program de lucru L-V, 8.30-18.00
- Perioada de proba este de 3 - 6 luni
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca

Compania activeaza in domeniul componentelor de automatizari
www.componente-automatizari.ro