Inginer ofertare profil electric

IMSAT SA -Groupe SNEF- Sucursala Echipamente Electrice

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Mangerului de vanzari si nu are oameni in subordine.
Ofertele se refera in special la echipament modular de comanda si control (MCC), distributie medie si joasa tensiune pentru aplicatii industriale.

Responsabilitati:

- Evaluarea proiectelor/solicitarilor de oferta din punct de vedere tehnic si comercial.
- Stabilirea solutiei tehnice si intocmirea ofertelor din punct de vedere tehnico-economic.
- Gestionarea documentatiei elaborate.
- Actualizarea permanenta a cunostintelor despre echipamente/tehnologii noi.

CERINTE

- Studii superioare profil electric, automatizari, energetic,
- Experienta:minim 3 ani pe o pozitie similara, preferabil intr-o firma cu acelasi profil (productie structuri containerizate).
- Buna cunoastere a MS Office (Word, Excel).
- Cunoasterea limbii engleze si franceze cel putin nivel mediu.
- Persoana organizata. meticuloasa, cu atitudine pozitiva.
- Seriozitate, abilitati de organizare si planificare in vederea
respectarii termenelor de predare, atentie la detalii.
- Posesor permis conducere

BENEFICII OFERITE

Se ofera un mediu de lucru profesionist, un salariu atractiv si posibilitati de dezvoltare profesionala conform performantelor obtinute, bonusuri de Craciun, Paste, vacanta.
Tichete de masa
Numai candidatii selectati vor fi contactati

Sucursala Echipamente Electrice realizeaza camere de comanda containerizate pentru turbine cu gaz si turbine mixte.
IMSAT SEE inseamna integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- Camere de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine de gaz cu puteri intre 40-220MW;
- Grupuri containerizate motor/generator cu puteri pina la 3.7MW;
- Cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platforme petroliere si petrochimie.
IMSAT SEE este furnizor calificat:
- General Electric, Core Tech, Nuovo Pignone