Inginer ofertare profil electric

IMSAT SA - Sucursala Echipamente Electrice

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

Postul se subordoneaza Mangerului Ofertare, colaboreaza cu Depart Proiectare Electrica si nu are oameni in subordine.

Ofertele se intocmesc in baza specificatilor tehnice, utilizind echipament modular, si se refera in special la:
- panouri de distributie MT si JT (MV & LV distributions panel);
- tablouri de comanda si control motoare (Motor Control Center ¿ MCC¿s);
- interconexiuni, cablaje (inter panel wirings & internal wiring);
- sisteme de iluminat, detectie fum, impamintare ptr containere.

Responsabilitati:

- Receptioneaza documentatia tehnica folosita drept baza ptr ofertare (specificatii functionale, diagrame interconexiuni, etc..) si o aduce in parametrii necesari ptr prezentare (inregistrare in sistemul intern).
- Evalueaza datele existente si asigura existenta tuturor informatiilor complementare necesare intocmirii ofertei, in strinsa colaborare cu Depart Proiectare Electrica.
- Stabileste solutia tehnica (si o valideaza la Depart proiectare Electrica).
- Intocmeste oferta din punct de vedere tehnic si economic; ptr partea economica utilizeaza baza de date interna existenta Reprezinta un avantaj cunoasterea unui soft de ofertare.
- Actualizeaza datele economice pentru subansamblurile ofertei, gestionind atit baza de date interna existenta cit si cererile de oferta proprii.
- In urma receptionarii comenzii de executie, pune la dispozitia Depart Proiectare Electrica. documentatia necesara realizarii proiectului.
- Actualizeaza in permanenta cunostintele despre echipamente/tehnologii noi.

CERINTE

Cerinte:
- Studii superioare tehnice, de preferinta UPB sau UTCB - Fac de Insatalatii.
- Experienta: minim 3 ani pe o pozitie similara, preferabil intr-o firma cu acelasi profil. Reprezinta un avantaj cunoasterea unui soft specific activitatii de ofertare.
- Cunostinte foarte bune ACAD 2D, 3D.
- Cunostinte bune MS Office (Word, Excel).
- Cunostinte minim nivel mediu limbia engleza / franceza.
- Seriozitate, abilitati de organizare si planificare in vederea respectarii termenelor de predare.
- Persoana organizata, meticuloasa, cu atitudine pozitiva.

BENEFICII OFERITE

Se ofera un mediu de lucru profesionist, un salariu atractiv si posibilitati de dezvoltare profesionala conform performantelor obtinute.
Numai candidatii selectati vor fi contactati!

Sucursala Echipamente Electrice realizeaza camere de comanda containerizate pentru turbine cu gaz si turbine mixte.
Imsat SEE inseamna integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- Camere de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine de gaz cu puteri intre 40-220MW;
- Grupuri containerizate motor/generator cu puteri pina la 3.7MW;
- Cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platforme petroliere si petrochimie.
IMSAT SEE este furnizor calificat:
- General Electric, Core Tech, Nuovo Pignone.