Inginer Ofertare - instalatii electrice

Nefertiti Human Capital Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este un grup regional de companii ce activeaza in domeniul proiectarii si instalarii sistemelor adiacente constructiilor.
Grupul are filiale in :
- Franta,
- Portugalia,
- Angola,
- Portugalia
- Romania
si reprezentante in :
- Franta
- Marea Britanie

PostuL pentru care realizam in acest moment selectia – INGINER OFERTARE - este rezultatul dezvoltarii ariei de activitate a companiei si nou infiintat:

- insusirea principiilor si procedurilor documentatiei de ofertare, stabilirea materialelor principale, echipamentelor necesare si modului de executie;
- intocmirea cererilor de oferta pentru materiale, furnizori de materiale, echipamente, servicii;
- verificarea ofertelor intocmite din punct de vedere al cerintelor tehnice, comerciale, de prezentare etc.;
- intocmirea ofertei pe categorii de lucrari in functie de cererile primite;
- redactarea si editarea cataloagelor de produse, a documentatiilor tehnice etc.;
- stabilirea listelor de preturi conform bugetului de venituri si cheltuieli,
- stabililirea claselor de discount pe tipuri de echipamente – clienti-valori de oferta
- negocierea discounturilor speciale cu furnizorii proprii pentru lucrari importante;
- stabilirea graficului de executie pentru lucrarile ofertate, impreuna cu Project Managerul;
- elaborarea raportului de evaluare a ofertei;

- pastrarea relatiei cu furnizorii externi
- participarea la alte activitati complementare, cum ar fi targuri si expozitii, simpozioane, sesiuni de comunicari, articole in reviste de specialitate, licitatii,

CERINTE

- Studii superioare tehnice (Electric, Electrotehnica, TCM)
- Cunostinte desen tehnic
- Cunostinte lb. straine (engleza – cel putin conversational)
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint)
- Experienta ca inginer - minim 3-5 ani
- Experienta ca inginer ofertare sisteme electrice – minim 2-3 ani
- team player
- atentie la detalii
- auto- organizare
- abilitati de comunicare si negociere
- personalitate energica si flexibila
- capaciatate de asimilare cunostinte tehnice

BENEFICII OFERITE

- salariul net lunar: - mult peste media pietei;
- beneficii asociate postului: - telefon mobil, laptop, asigurare medicala;
- bonusuri:
- bonus de performanta conform politicii companiei (in urma evaluarilor anuale),
- bonus anual de business (in functie de eficienta companiei din anul respectiv).
- inlesnirea participarii la programe de instruire si dezvoltare profesionala.

NEFERTITI Human Capital Consulting este una din putinele companii de resurse umane ce iti garanteaza deplina confidentialitate a datelor trimise, lucreaza alaturi de tine la alegerea/ schimbarea/ consolidarea carierei, iti prezinta in timp real toate oportunitatile ivite in portofoliul sau, iti prezinta fiecare job in parte, fara a ascunde nici un inconvenient legat de acesta.

Trimite-ne CV-ul tau si lasa consultantii nostri sa lucreze pentru tine. Alaturi de Nefertiti Human Capital Consulting nu pierzi nimic (nici macar timp - te invitam la interviu doar dupa ce iti prezentam telefonic job-ul si ne asiguram ca esti interesat de el) dar primesti consultanta unor specialisti fara a face alt efort decat sa te prezinti la un interviu.