Inginer ofertare/decontare

S.C. HIDRO SALT-B-92 S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Constructii Civile
- Are cunostinte temeinice in domeniul constructiilor civile (structura, arhitectura);

Instalatii
- Are cunostinte temeinice in domeniul instalatiilor pentru constructii (termice, sanitare, electrice etc.)

Lucrari de Drumuri:
- Are cunostinte temeinice in domeniul lucrarilorde drumuri si in domeniul lucrarilor de apa-canal;
- Urmareste, indosariaza, calculeaza si arhiveaza avizele de marfa (balast, mixturi asfaltice, piatra sparta etc) si documentelede calitate;

Comune
- Intocmeste si verifica oferta financiara pentrulicitatii publice si oferte private;
- Intocmeste grafice de executie;
- Inainte de depunerea ofertei, solicita clarificarireferitoare la proiect;
- Dupa depunerea ofertei, raspunde la solicitarilede clarificari ale autoritatii contractante;
- Verifica, dupa preluarea contractului, listelede cantitati, intocmeste antemasuratori, note de comanda suplimentara, note derenuntare etc. ;
- Participa activ la intocmirea corespondentei cubeneficiarul, verifica solutiile transmise, urmareste cu minutiozitate evolutiacontractului;
- Intocmeste dosarul de decontare: caiete demasuratori (atasamente) in conformitate cu stadiul fizic, situatii de lucrari, coopereazacu Achizitiile pentru completarea dosarului cu documentele de calitate alematerialelor puse in opera, si cu santierul pentru completarea dosarului cuprocese-verbale de receptie;
- Colaboreaza cu subcontractantii, intocmeste situatiide lucrari si raportare lunara pentru acestia;
- Intocmeste Cartea Tehnica a constructiei;
- Intocmeste Documentatia As-Built;
- Realizarea si verifica propunerea tehnica pentrulicitatii publice si oferte private;
- Urmareste si actualizeaza graficul de executie,intocmeste graficul de plati, graficul de progres etc;

CERINTE

- Experienta minim 5 ani in ofertare;
- Utilizare buna a programelor: Windev, Excel,Word, Autocad, Adobe Reader, MS Project;
- Are: abilitati de comunicare, capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa, atentie la detalii;
- Este organizat si riguros;
- Sunt disponibile 3 posturi: 1 post pentru tehnic constructii civile, 1 post pentru tehnic instalatii, 1 post pentru tehnic lucrari de drumuri (se solicita permis de conducere categoria B)
Va rugam sa specificati in cadrul scrisorii de intentie pentru ce post aplicati

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de constructii