Inginer Ofertare Curenţi Slabi

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigură întocmirea ofertelor financiare şi tehnice, pe specialităţi conform cerinţelor proiectelor;
- Îsi însuşeşte documentaţia de ofertare, formulează solicitări de clarificare acolo unde este cazul, identifică materialele principale, echipamentele necesare şi
normele de execuţie;
- Întocmeşte cererile de ofertă pentru materiale, echipamente şi servicii şi le transmite către departamentul de aprovizionare;
- Realizează analiza comparativă a ofertelor primite;
- Întocmeşte oferta pe categorii de lucrări în funcţie de ofertele primite, cu respectarea cerinţelor tehnice şi de calitate solicitate prin caietul de sarcini;
- Întocmeste solicitari de clarificari inainte de depunerea ofertelor si răspunde la solicitarile de clarificări transmise după depunerea ofertei;
- Păstrează arhiva de lucru a ofertelor;
- Întocmeşte situaţii de plată la solicitarea project managerului.

CERINTE

- Experienţă de minim 3 ani în ofertarea sistemelor de securitate;
- Absolvent studii superioare cu profil tehnic;
- Certificare ARTS – inginer sisteme de securitate - constituie avantaj;
- Experienţă în întocmirea ofertelor pentru proceduri de achiziţie – platforma SEAP;
- Cunoştinţe solide operare PC: MSOffice, Autocad, Windev;
- Limba engleză nivel mediu - constituie avantaj;
- Bune abilităţi de organizare a timpului de munca şi cu spirit de iniţiativă;
- Abilităţi de comunicare şi capabil de lucru eficient în echipă;
- Persoană cu dorinţă permanentă de dezvoltare şi cunoaştere, ce respectă standarde de integritate, etică şi profesionalism;
- Atitudine pozitivă, orientată spre obiective;
- Dorinţă de a încheia o colaborare pe termen lung.

UTI is a holding of powerful and flexible companies, capable of offering a wide and complex range of customized products and services.
UTI has a 28-year long experience on the national and international markets, its competencies in various fields are covered by its 4 business lines: Homeland and Defense Security, Information Technology and Communications, Traffic Management,
Construction and Facility Management and provides turnkey solutions for transportation, energy, oil & gas industry, government, local authorities, financial institutions, corporations and commercial sites. For the next five-year long period UTI has established bold strategic goals, such as listing to an European stock exchange and getting international brand recognition.